4_Mám zájem o biřmování

21. 7. 2015

Mám zájem o svátost biřmování

1. Chtít přijmout svátost biřmování svědčí o touze člověka po novém životě s Ježíšem v plnosti Ducha svatého, o touze nebýt jen pasivním příjemcem, ale aktivním členem společenství církve a Kristovým hlasatelem.
  2. Základní podmínkou biřmování je tedy víra a křest.
  3. Prvním praktickým krokem by měl být kontakt s knězem v místě bydliště nebo s tím, který je jiným způsobem dostupný (například blízko, školy, práce, atd.) a s ním svou touhu po svátosti biřmování probrat. Je možné také kontaktovat někoho známého - věřícího katolíka, který setkání s knězem zprostředkuje.
  4. Před samotným křtem je třeba s církví projít několikaměsíční cestu přípravy. Je to období upevňování víry, možná znovuobjevení některých jejích aspektů.
  5. Příprava se většinou koncipuje jako setkávání skupiny podobně toužících křesťanů, kde nejde o to, kolik je nám let, ale právě o touhu po Duchu svatém. Proberete zde i všechny praktické záležitosti ohledně udělení svátosti.