Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva k modlitbě za nového plzeňského biskupa

Výzva k modlitbě a vděčnosti za dar nového biskupa

Ve všem předkládejte Bohu své potřeby v modlitbě a prosbě s děkováním (Flp 4,6)

Milé sestry a milí bratři!

Jsou to již dva měsíce, co známe jméno mého nástupce, nového biskupa plzeňské diecéze – Mons. Tomáše Holuba. Mám z toho velkou radost a doufám, že vy také, a jsem vděčný Bohu, že si zvolil právě jeho. Od doby jeho jmenování jsme spolu strávili mnoho času a podnikli mnohá setkání, abych jej uvedl do života naší diecéze. Biskupa Tomáše určitě čeká nelehký úkol pastýřské služby v naší mladé plzeňské diecézi. Proto bychom jej měli svěřovat v modlitbách Bohu, aby jej posiloval svým Duchem pro tuto službu. V modlitbě za něj děkujme Bohu, že jej k nám poslal, a s důvěrou za něj prosme – tak jak on sám nás o modlitbu žádal.

Milí diecézané,

chci vás vyzvat k týdnu modliteb za našeho nového biskupa Tomáše, který zahájíme týden před jeho biskupským svěcením, v neděli 24. dubna. Modlete se za něj v osobních modlitbách, přidejme úmysly za něj a za diecézi v přímluvách při bohoslužbách, v modlitebních společenstvích nebo při adoraci. Při této příležitosti svěřme znovu Bohu celou naši diecézi, ať nám zní v srdci slova žalmu 33, motto naší diecéze na tento rok – „Tvoje milosrdenství buď, Hospodine, s námi; na tebe s důvěrou čekáme!“.

Vyprošuji pro vás a pro vaše blízké hojnost Božího požehnání, děkuji vám za léta naší společné cesty k Bohu a připomínám, že jste všichni srdečně zváni k účasti na biskupském svěcení v naší katedrále v sobotu 30. dubna 2016 od 10.30. (I když se do ní všichni nevejdeme a v TV NOE bude přímý přenos, přijeďte na tuto jedinečnou událost setkat se s ostatními diecézány a novým biskupem do Plzně. Na boku katedrály a v kostele u františkánů budou velkoplošné obrazovky pro ty, kteří se do katedrály nevejdou.)

Váš František

 
 


Archiv

Kalendář
<< září / 2023 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 501245
Měsíc: 3993
Den: 44