Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papežská exhortace o rodině Amoris laetitia

19. března 2016 podepsal Svatý Otec František nejnovější papežskou exhortaci o rodině Amoris laetitia.  Veřejnosti byla pak představena 8. dubna 2016.

Text exhortace shrnuje v devíti kapitolách závěry dvou synod o rodině, které probíhaly ve Vatikánu v letech 2014 a 2015. Některé pasáže závěrečných dokumentů těchto sněmů jsou převzaty téměř beze změn. Stejně tak papež František čerpá z připomínek různých biskupských konferencí.

Postupně vzniká pracovní překlad do českého jazyka, který můžete sledovat na stránskách České sekce Vatikánského rozhlasu: www.radiovaticana.cz

Textu se určitě budeme věnovat při setkáních nad Katechismem katolické církve, ale vřele jej doporučuji jako zdroj pro meditaci, jak ostatně zdůraznil i kardinál Christoph Schönborn pro německou redakci Vatikánského rozhlasu: její autor, papež František, nedoporučuje „povšechnou a spěšnou četbu“, nýbrž „postupné a trpělivé“ zahloubání.

 
 


Archiv

Kalendář
<< květen / 2023 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 485139
Měsíc: 4225
Den: 126