Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papež František vyhlásil sbírku pro Ukrajinu

V neděli 3. dubna 2016 po skončení bohoslužby na náměstí sv. Petra obrátil papež František , před polední mariánskou modlitbou Regina cael pozornost k Ukrajině:

V tento den, který je jakýmsi srdcem Svatého roku milosrdenství, zalétají moje myšlenky k obyvatelům, kteří nejvíce žízní po smíření a pokoji. Myslím zejména na Evropu a na drama těch, kteří trpí důsledky násilí na Ukrajině a přebývají na území, které je zmítáno nepřátelstvím, jež si vyžádalo již několik tisíc mrtvých, ale i na ty, kteří v důsledku přetrvávající vážné situace byli nuceni odejít a kterých je už více než jeden milion. Týká se to především starých lidí a dětí. Kromě toho, že je neustále provázím ve své mysli a svojí modlitbou, rozhodl jsem se podpořit humanitární iniciativu v jejich prospěch. Za tím účelem se bude v neděli 24. dubna konat zvláštní sbírka ve všech katolických kostelech Evropy. Vybízím věřící, aby se k této iniciativě velkoryse připojili. Tento charitativní skutek má kromě ulehčení materiálního strádání také vyjádřit blízkost a solidaritu mou i celé církve. Ze srdce si přeji, aby v této tak zkoušené zemi neprodleně přispěl k prosazení míru a úcty k právu.

Z rozhodnutí Apoštolského administrátora Plzeňské diecéze Mons. Františka Radkovského se bude tato papežem vyhlášená mimořádná sbírka konat i v naší diecézi a to při bohoslužbách 24. dubna 2016. Všem dárcům chceme vyjádřit velký dík za projev solidarity a milosrdenství.

Podle www.radiovaticana.cz a na základě dopisu Apoštolského administrátora Mons. Františka Radkovského zpracoval P. Petr Mecl.

 
 


Archiv

Kalendář
<< květen / 2023 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 485143
Měsíc: 4225
Den: 128