Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÝ OBĚTNÍ STŮL PRO KOSTEL SV. VAVŘINCE

  Po třech letech postupné obnovy presbytáře farního kostela sv. Vavřince se nyní blížíme k završení první etapy, ve které byl instalován procesní kříž, ambon a stojan pod adventní věnec.

  V těchto dnech se v dílně Pavla Tylšara vše připravuje k dokončení obětního stolu, dominanty chrámového presbytáře. Bude opět z dubu a výtvarně vychází ze stejného základu jako již instalované prvky.

  Obětní stůl však nezůstane bez svícnů, které se připravují tři a oltářních pláten. Stejně jako v minulosti, kdy se na obnově presbytáře podílela farnost i město jako vlastník kostela, doufáme, že i v tomto případě dojde ke stejné spolupráci, kterou o loňské pouti ocenil i plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub.

  Pokud se vše podaří tak, jak je naplánováno, měl by obětní stůl začít liturgicky sloužit o svatovavřinecké pouti v sobotu 11. srpna 2018. Jako hlavní celebrant nám přislíbil účast emeritní biskup František Radkovský, který nové liturgické předměty slavnostně požehná.

  Na fotografiích pak vidíte připravené dubové dřevo, ze kterého vyroste noha obětního stolu. Na druhé fotografii jsou pak smrkové šablony pro lunety, které budou podpírat vrchní desku. S dalšími fotografiemi přispěcháme hned, jak práce zase o něco pokročí vpřed.

P. Mgr. Petr Mecl

obetni-stul_01.jpg obetni-stul_02.jpg

 

 
 


Archiv

Kalendář
<< září / 2023 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 501249
Měsíc: 3987
Den: 44