Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový dokument Kongregace pro nauku víry

Kongregace pro nauku víry v úterý 25. 10. 2016 zveřejnila dokument nazvaný Ad resurgendum cum Christo. Potvrzuje v něm důvody, proč církev upřednostňuje pohřbívání zesnulých do země, a stanovuje pravidla pro uchovávání popela zesnulých v případě kremace.

I když církev upřednostňuje pohřbívání těl do země, pohřeb žehem není zakázán, pokud nebyl zvolen z důvodů, které odporují křesťanské nauce. „Tam, kde důvody hygienického, ekonomického nebo sociálního charakteru vedou k rozhodnutí pro kremaci, která ovšem nesmí odporovat výslovné nebo rozumně předpokládané vůli věřícího zemřelého, nevidí církev doktrinální důvody k bránění této praxi,“ píše se dále v textu.

Popel však musí být uložen na hřbitově nebo posvátném místě. Zmenší se tím riziko, že rodina nebo křesťanské společenství zapomene na modlitbu za zesnulého, zvláště po odchodu první generace pozůstalých. Také se tím zabrání různým pověrám.

Celý text si můžete přečíst v následujícím odkazu:

 

Ad-resurgendum-cum-christo.pdf

 

 

 
 


Archiv

Kalendář
<< únor / 2023 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 467729
Měsíc: 5387
Den: 204