Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový apoštolský nuncius pro ČR

V pátek 21. 9. 2018 v poledne oznámilo tiskové středisko Svatého stolce, že papež František jmenoval apoštolským nunciem v ČR

 

Mons. Charlese Daniela Balva.

 

Jeho Excelence Mons. Charles Daniel BALVO se narodil v Brooklynu ve Spojených státech amerických 29. června 1951. Na kněze byl vysvěcen 6. června 1976 v New Yorku.

Vystudoval kanonické právo a do diplomatických služeb Svatého stolce vstoupil 1. března 1987, působil postupně v diplomatických zastupitelstvech Svatého stolce v Ghaně, Ekvádoru, Chile, v České republice, Jordánsku a na Litvě.

1. dubna 2005 byl jmenován apoštolským nunciem na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu a apoštolským delegátem Oceánie.

17. ledna 2013 byl jmenován apoštolským nunciem v Keni a stálým pozorovatelem Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a pro lidská sídla (UN-Habitat).

21. prosince 2013 byl jmenován apoštolským nunciem v Súdánu.

Hovoří anglicky, italsky, španělsky, francouzsky.

Vzhledem k tomu, že v minulosti působil jako rada Apoštolské nunciatury v České republice, disponuje také znalostmi češtiny.

Modleme se za jeho službu pro církev katolickou i partikulární a vyprošujme Boží požehnání a stálý úsměv na tváři. 

 

nuncius-_ch_d_balvo.jpg

 

 

 

 

 

 
 


Archiv

Kalendář
<< září / 2023 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 501263
Měsíc: 3952
Den: 41