Jdi na obsah Jdi na menu
 


Půda kostela vydala poklad

  Půda nad kostelem sv. Vavřince v Chodově vydala před několika měsíci opravdový poklad. Byl zaprášený, trošku poničený, několikrát přemalovaný. Vlastně bych to všechno měl psát v ženském rodě, protože se jedná o původní lampadu, která od počátku služby v tomto chrámu nesla věčné světlo připomínající přítomnost Boží v chrámě.

​  Když se za pomoci kombinace několika desítek čistidel a skoro bych řekl, že i kouzelnickým uměním restaurátora pana Rázka a mistra elektrikáře pana Lachmana, podařilo odstranit přemalby, opravit ohnutiny a přivést ji k nové kráse, nastal ve čtvrtek 10. 2. 2017 čas na její zavěšení do lodi chodovského kostela.

  Vrátila se tam, kam patří, aby nám ukazovala, že kostel je dům Boží a Bůh je tu pro nás. V každém okamžiku našeho života.

  P. Petr Mecl, administrátor farnosti