Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pouť Slováků v Nejdku

Panna Mária Sedmibolestná je vzývána jako ochránkyně Slovenska. Její krásný oltář v podobě Piety je umístěn v kostele sv. Martina v Nejdku. Sem zamířilo i osm poutníků z chodovské farnosti v sobotu 9. září na již osmou pouť.

Začala Křížovou cestou s myšlenkami o Sedmibolestné Panně Marii, kterou vedl vikář karlovarského vikariátu P. Marek Hric za úžasného varhanního doprovodu ostrovského varhaníka. Pokračovala eucharistickou obětí, které předsedal P. Augustin Kováčik OPraem, převor kláštera premonstrátů v Teplé, a zakončila se společným agapé na faře při občerstvení všeho druhu, ale hlavně při setkání, povídání, někdy i vzpomínání, tak, jak to při takových příležitostech bývá.

Kéž Panna Maria Bolestná nám všem vyprošuje potřebné milosti u Boha, abychom i my nesli kříž svého života s důvěrou v Boží slovo a vírou v Kristovo vítězství právě skrze kříž. To byla, je a navěky bude i víra Mariina.

Těšme se a přijeďme na další pouť za rok. Třeba na ní potkáme někoho, koho jsme neviděli několik desetiletí. I takové zázraky se v Nejdku dějí.

P. Petr Mecl

P.S. Fotografie naleznete ve fotogalerii.