Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořad akcí v týdnu 2307-3007-2017

Na tento týden připadá oslava jednoho z nejrozšířenějších jmen - sv. Anny a samozřejmě i sv. Jáchyma, kteří podle jednoho z apokryfních evangelií jsou rodiči Panny Marie. Co si udělat krásnou pouť ke kapli nebo kostelu sv. Anny? Nemáme jich na území našeho kraje, ale i jinde málo.

Zajímavými světci tohoto týdne je i apoštol Jakub, kterému je zasvěcen kostel v Sokolově, kde oslaví poutní mši svatou v neděli 24. července, a sv. Marta, ta starostlivá a přece plná víry v Ježíše Krista.

Tak trochu zapomenutým světcem je sv. Gorazd, ale o tom se dočtete v jiném příspěvku.

Všem oslavencům tohoto týdne přejeme stálou přímluvu jejich patronů, aby cítili Boží blízkost. A nám ostatním radost ze života, i když nám budou na konci tohoto týdne připomínat, že dovolené a prázdniny se přehoupnou do druhé poloviny. Naší radostí ať je Bůh, který nikdy na dovolenou nejezdí, protože chce být stále s námi.

Pořad akcí v tomto týdnu pak naleznete v následujícím souboru:

 

16_MEZIDOBÍ_2307_3007_2017.pdf