Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nově zrestaurovaný zvon opět v akci

V rámci 339. poutní slavnosti sv. Vavřince v Chodově díky péči města Chodov a s přispěním dárců ve sbírce byl po rekonstrukci požehnán zatím jediný zvon našeho kostela Jan Vilém, který nám všem, městu i farnosti, začal opět sloužit.

Uslyšíme ho každou neděli 15 minut před mší svatou, tedy cca v 8:45hod., dále při velských církevních slavnostech i dalších událostech spojených se životem farnosti, církve, města i celé společnosti.

K této radostné události nám otec biskup Mons Tomáš Holub, biskup plzeňský, zaslal pozdrav, který zde tlumočím.

Zároveň se na zrestaurovaný zvon můžete podívat ve fotoalbu.

 

Pozdrav otce biskupa Tomáše Holuba

Milí Chodovští,

mrzí mne, že nemohu v tento radostný den být s Vámi. Tak aspoň takto na dálku Vás zdravím a vyprošuji vám, aby hlas restaurovaného zvonu tak jako v minulosti  byl znamením vděčnosti a chvály v okamžicích slavnostních a radostných a znamením naděje i útěchy v dobách i chvílích bolestných a těžkých.

Vážím si spolupráce s městem a děkuji, že jejich zásluhou je možné dnes po restaurování požehnat ten jediný zvon, který ve Vašem kostele přestál časy blahé i neblahé.

Těším se na viděnou.

Biskup Tomáš