Jdi na obsah Jdi na menu
 


BETLÉMSKÉ SVĚTLO 2016

Betlémské světlo

Svícen se zapálenou svíčkou neodmyslitelně patří k dekoraci vánočního stolu. V mnoha rodinách se již stalo tradicí, že vánoční svíčku rozsvěcuje Betlémské světlo. Malý plamínek, zažehnutý poprvé v roce 1986 v jeskynní kapli Narození Ježíše Krista v dalekém Betlémě, se každoročně díky pomoci skautů, hasičů i mnoha dobrovolníků dostává do celé Evropy.

Původně měl sloužit jako originální a přátelské poděkování všem lidem, kteří v rakouském Linci pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě.

Nechme se oslovit plamínkem, který se nám dává do rukou podobně jako se Marii a Josefovi dal do rukou Bůh narozený v betlémské stáji.

Nechme se oslovit radostí a nadějí, které do temnot vždy přináší i sebemenší světlo.

Do Chodova připutuje Betlémské světlo na 4. neděli adventní, kterou známe jako Zlatou neděli, aby se do Štědrého dne mohlo dostat do vašich rodin, na vánoční stůl, aby mohlo šířit radost z jednoho neobyčejného narození, které přineslo pokoj lidem dobré vůle.

Betlémské světlo si budete moci odnést už v neděli přímo z chodovského náměstí. Do 23. 12. bude možnost si pro něj přijít do Infocentra nebo na faru. Na Štědrý den si pro hřejivý plamínek můžete přijít do kostela sv. Vavřince v době od 9:00 do 16:00 nebo do kostela Nanebevstoupení Páně v Novém Sedle od 10:00 do 12:00.

Abyste světlo mohli bezpečně donést domů, postačí, když budete mít svíčku, která bude chráněna před větrem – třeba ve sklenici od marmelády. Když k ní přiděláte z drátu ouško, nebude vás sklenice pálit do rukou. A když byste náhodu zapomněli svíčku, dostanete ji od nás.

Na Štědrý den se můžeme potkat na půlnočních bohoslužbách, které budou v Chodově slouženy v 16:00 a 22:00 v kostele sv. Vavřince; v Novém Sedle v kostele Nanebevstoupení Páně v 20:00.

V den Slavnosti Narození Páně (25. 12. 2016) budou bohoslužby slouženy v 9:00 v Chodově, 11:00 v Novém Sedle a ve 14:00 v Tatrovicích.

Ve čtvrtek 29. 12. 2016 zveme všechny malé i velké na zpívání koled u betléma. Přineste dobrou náladu a třeba i nějaký hudební nástroj, abychom mohli Zazpívat Ježíškovi.

Bližší informace o akcích najdete na plakátech nebo na webových stránkách farnosti (www.farnost-chodov.cz)

Všem obyvatelům Chodova, Nového Sedla i Tatrovic přeji Vánoce naplněné světlem a radostí.

Za chodovskou farnost P. Mgr. Petr Mecl